Dlaczego orzech macadamia?

Orzech macadamia jest królem orzechów
Jest to NAJCENNIEJSZY i NAJZDROWSZY orzech na świecie

100 g orzechów macadamia dostarcza 740 kcal i jest bogatym źródłem (20% lub więcej zalecanego dziennego spożycia, ZDS) wielu niezbędnych składników odżywczych, w tym tiaminy (104% ZDS), witaminy B6 (21% ZDS), manganu (195% ZDS), żelaza (28% ZDS), magnezu (37% ZDS) i fosforu (27% ZDS). Orzechy macadamia zawierają 76% tłuszczu, 14% węglowodanów, w tym 9% błonnika pokarmowego i 8% białka. W porównaniu z innymi popularnymi orzechami jadalnymi, takimi jak migdały i orzechy nerkowca, orzechy macadamia cechuje wysoka zawartość tłuszczu i stosunkowo niska zawartość białka. Zawierają dużą ilość kwasów tłuszczowych jednonienasyconych (59% ogólnej zawartości) i 17% kwasu palmitynowego (omega-7).

  • Wspomaga utrzymanie dobrej sylwetki i odchudzanie

Orzechy macadamia zmniejszają uczucie głodu i powodują uczucie sytości, co może sprzyjać odchudzaniu. Zawarty w orzechach macadamia rozpuszczalny błonnik wspomaga trawienie, odżywiając pożyteczne bakterie jelitowe, co może poprawiać zdrowie jelit.

  • Wspomaga utrzymanie zdrowych kości, zębów i włosów
  • Ma działanie przeciwstarzeniowe, dlatego jest używany do pielęgnacji skóry

Zawartość flawonoidów, przeciwutleniaczy i odpowiednia równowaga niezbędnych kwasów tłuszczowych nienasyconych – to tylko kilka z wielu właściwości przeciwstarzeniowych oleju z orzechów macadamia. Fantastyczny suplement diety, który poprawi kondycję Twoich włosów i skóry. Kremowy smak i tekstura orzechów macadamia jest kluczowym składnikiem lub dodatkiem do wielu słodkich i pikantnych potraw. Są również popularne w wielu daniach wegańskich jako opcja mleka i masła.

Nasza żywność jest naszym lekarstwem:

Orzech macadamia jest bogaty w witaminy, składniki mineralne, błonnik, przeciwutleniacze i zdrowe tłuszcze.

Ewentualne zalety:

  • Wzmacnia układ immunologiczny, a także zwiększa odporność na wirusy
  • Zapobiega chorobom

Orzech macadamia jest bogaty w flawonoidy, tokotrienole i przeciwutleniacze, które chronią organizm przed uszkodzeniem komórek i chorobami.

  • Chroni przed cukrzycą, zespołem metabolicznym.
  • Wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego i chroni przed chorobami serca.
  • Wspomaga zmaganie się ze stanami zapalnymi.

Regularne spożywanie orzechów drzewnych, w tym orzechów macadamia, może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego oraz przyczynić się do obniżenia i utrzymania bardziej stabilnego poziomu cukru we krwi. Orzechy macadamia są bogate w zdrowe dla serca kwasy tłuszczowe jednonienasycone. Spożywanie niewielkich ilości każdego dnia może wspomagać zmniejszenie czynników ryzyka wystąpienia chorób serca, takich jak wysoki poziom cholesterolu i stany zapalne.

  • Orzech macadamia zapobiega chorobom nowotworowym

Orzech macadamia pochodzi z jego flawonoidów (tych samych związków, dzięki którym czerwone wino zyskuje sławę). Flawonoidy – to związki naturalnie Orzech macadamia pochodzi z jego flawonoidów (tych samych związków, dzięki którym czerwone wino zyskuje sławę). Flawonoidy – to związki naturalnie występujące w roślinach, które wspomagają regenerację uszkodzonych komórek roślinnych i chronią rośliny przed toksynami środowiskowymi. Podczas spożywania tych roślin nasz organizm zamienia flawonoidy w przeciwutleniacze. Przeciwutleniacze wyszukują i niszczą wolne rodniki (niszczące cząsteczki w organizmie, które powodują choroby serca i inne). W rezultacie, flawonoidy wspomagają obniżenie ciśnienia krwi i chronią przed wystąpieniem poszczególnych chorób nowotworowych.